Blog

ATP I WTA TURNIR U MOSKVI: Svi srpski teniseri zaustavljeni u drugom kolu

Moskva je često bila poprište velikih uspeha srpskog tenisa, ali ove godine, nažalost, nema ništa od toga. Svi srpski predstavnici su zaustavljeni u drugoj rundi, kako na muškom, tako i na ženskom turniru. Viktor Troicki je ponovo kiksnuo protiv mladog, malo poznatog rivala iz Rusije, dok su Dušan Lajović i Jelena Janković poraženi od bolje rangiranih protivnika.

Lajović je bio najbliži pobedi, ali nije uspeo da iskoristi prilično lošu formu Filipa Kolšrajbera - 5:7, 6:3, 3:6. Duci je priliku za trijumf možda ispustio već u uvodnoj deonici, u kojoj se vodila velika borba. Najpre je Nemac imao jednu brejk šansu u drugom gemu, a zatim ni srpski teniser nije uspeo u trećem gemu da realizuje dve prilike za oduzimanje servisa rivala. Dušan se držao sve do 11. gema, kada nije iskoristio gem loptu koja bi mu obezbedila igranje taj-breka, a Kolšrajber je uspeo da konvertuje već prvu brejk šansu u tom gemui povede sa 5:6. Zatim je u maratonskom 12. gemu, u kom je odigrano čak 18 poena, momak iz Stare Pazove imao čak pet brejk-bek lopti, ali nijednu nije iskoristio, a Filip je uspeo da realizuje treću set loptu (5:7). Prvi set je potrajao 53 minuta.

U nastavku, Duci je odlično krenuo i poveo sa 3:1. Vratio je Nemac brejk posle novog maratona (16 poena, iskoristio četvrtu priliku za oduzimanje servisa Lajovića) i smanjio na 3:2. Ipak, srpski teniser je novim brejkom prelomio drugi set u svoju korist (4:2) i bez problema došao doizejdnačenja na 1:1 u setovima (6:3).

Kada je izgledalo da veteran Kolšrajber popušta, desio se neočekivan preokret. U odlučujućem set Dušan nije uspeo da dođe čak ni do brejk šanse, a u šestom gemu je izgubio svoj servis, što je bilo dovoljno za slavlje iskusnog Nemca (3:6), trećeg nosioca ATP turnira u ruskoj prestonici.

Viktor Troicki ponovo je napravio kiks protiv igrača daleko lošie rangiranog od sebe. Rus Danil Medvedev, kvalifikant, iznenadio je četvrtog "kosturaša" - 6:3, 3:6, 1:6. Viktor je nedavno imao sličan poraz u Kini protiv 20-godišnjeg Karena Hačanova, a Medvedev je isto godište, samo je još lošije rangiran (123. na ATP listi).

Srbin je loše počeo meč (1:3), a onda se uozbiljio i furioznom igrom dobio narednih pet gemova, a time i uvodni set (6:3). U nastavku, Troicki je pretrpeo brejk u šestom gemu (2:4) druge deonice. Kada je Medevedev servisrao za izjednačenje na 1:1 u setovima, Viktor je imao čak četiri vezane brejk-bek lopte (tri vezane - 0:40 i još jednu prednost).

Pošto je sve to prokockao i izgubio drugi set sa 3:6, u odlučujućem periodu igre naš as je iskazao totalnu malodušnost i posle 1:0 izgubio narednih šest gemova, ujedno i meč (1:6).

Veoma loše je odigrala i Jelena Janković protiv Anastasije Pavljučenkove. Srpska "Džej-Džej" je u dva seta uzela samo pet gemova - 1:6, 4:6.

Uvodnu deonicu je Jelena "prespavala", a kad se probudila na semaforu je pisalo 0:5 i posle samo 34 minuta igre 1:6. Nešto bolja igra viđena je u nastavku. Sredinom seta usledila su tri brejka u nizu, a dva je načinila Pavljučenkova, što joj je bilo dovoljno da ostvari pobedu (4:6).