Blog

ATP MASTERS 1000 PARIZ I WTA ŽUHAJ: Meč karijere Viktora Troickog

Veličanstven preokret i trijumf za pamćenje Viktora Troickog u Parizu! Gubio je srpski teniser 0:1 u setovima, 0:4 u drugom setu i 0:40 na servis Felisijana Lopeza. Pošto je sprečio rivala da povede sa 0:5, korak po korak Viktor je stizao ogromnu prednost Španca. Spasao je Troicki jednu meč loptu kod 2:5 za rivala. Iako na rubu poraza, nije klonuo duhom, nije se predavao, nastavio je da se bori bez obzira na činjenicu da je meč delovao potpuno izgubljeno. Uspeo je Srbin da potpuno poremeti protivnika takvim pristupom.

Nakon svih tih muka i nekako dobijenog drugog seta (7:5), gubio je Viktor i 0:3 u trećoj deonici, anulirao je tri brejk lopte Španca za možda nedostižnih 0:4 i na kraju, u skladu sa svojim imenom, ostvario je potpun preokret i možda i najveću pobedu u karijeri - 6:7 (7:9), 7:5, 6:4, posle gotovo tri sata borbe.

Bez sumnje, trijumf koga će se naš as uvek rado sećati i koji mu može biti pokretač za dobre rezultate u budućnosti.

vix

Pre neverovatnih obrta u drugom i trećem setu, treba reći da je Troicki na volšeban način propustio da slavi u uvodnom delu igre. Vodio je naš as sa 4:1, dominirao je u igri, propustio čak četiri brejk lopte za vođstvo od 5:1. Zatim je kod 5:4 na servis Felisijana Viktor imao još četiri brejk, ovoga puta i set prilike, ali nijednu nije iskoristio. Na kraju, set je rešen u taj-breku. Posle dve propuštene set lopte Španca (4:6), jednu priliku je imao i srpski teniser (7:6), ali je posle sat i 15 minuta divovske borbe na kraju Lopez izašao kao pobednik - 7:9. Troicki je surovo kažnjen zbog očajne realizacije brejk lopti (1/11 u prvom setu).

Psihološki izuzetno važna pobeda za našeg asa, koja ga vraća u pobednički kolosek. Posle nekoliko nesrećnih ovogodišnjih poraza Viktora u pet setova, gde je ispuštao vođstvo od 2:0 (Vimbldon - Vašek Pospišil, Dejvis kup - Federiko Delbonis, US Open - Donald Jang), najzad je Fortuna "pogledala" i Troickog. Ali, sreću treba zaslužiti, a naš reprezentativac je protiv Lopeza bio neustrašiv, smiren i skoncentrisan u trenucima kad je izgledalo da je poraz neminovan.

Rival Troickog u osmini finala turnira Masters 1000 serije u Parizu je Švajcarac Sten Vavrinka. Četvrti teniser planete pobedio je Viktora nedavno u Šangaju i vodi sa 3:0 u zvaničnim mečevima. Ipak, ako naš as u duelu sa Vavrinkom bude mentalno jak kao protiv Lopeza, sve je moguće.

lajo

Nažalost, Dušan Lajović nije uspeo da nastavi niz dobrih igara. Mladi srpski igrač ubedljivo je poražen u drugoj rundi Pariza od 16. nosioca Davida Gofana - 2:6, 2:6. Belgijanac je zaista odličan teniser, koji je ove godine ispustio pobedu nad Đokovićem u Sinsinatiju, a pružio je i jak otpor Federeru (uzeo drugi set) u nedavnom polufinalu Bazela, tako da Duci nema za čim da žali, jer je poražen od objektivno jačeg rivala.

jecika

Nije uspela ni Jelena Janković da nastavi fantastičnu seriju pobeda u Kini. Na "utešnom" WTA šampionatu u Žuhaju, srpska "Džej Džej" poražena je od Karoline Pliškove - 4:6, 6:3, 2:6.

Šteta za Jankovićevu, mada je ostala teoretska šansa za plasman u polufinale, ako Sara Erani iznenadi Čehinju. Jedini prethodni duel sa Pliškovom, u Sidneju 2013, omalena Italijanka je dobila ubedljivo (6:1, 6:3).