Blog

ATP/WTA KI BISKEJN: Novak i Viktor slavili, Filip pao tek u taj-breku trećeg seta protiv Monfisa

Sva tri srpska predstavnika odigrala su mečeve u tri seta u drugoj rundi turnira Masters 1000 serije u Majamiju. Novak Đoković i Viktor Troicki su pobedili, a Filip Krajinović je nesrećno poražen od Gaela Monfisa, posle velike borbe, tek u taj-breku trećeg seta - 6:3, 2:6, 6:7(4:7).

filip borben

Đoković je silovito započeo put ka odbrani titule u Ki Biskejnu, po ko zna koji put u karijeri počastio je protivnika "krompirom" posle ubedljive i sigurne igre u prvom setu. Naravno, uvek je teško posle takve dominacije zadržati fokus i u nastavku meča. Novaku se i ranije prilično često dešavalo da, usled opuštanja, doživi neprijatno iznenađenje. Tako je protiv Sema Kverija na turniru Masters 1000 serije u Parizu 2012. čak i poražen - 0:6, 7:6 (7:5), 6:4. Međutim, iako je dozvolio Martinu Kližanu da dobije drugi set, No1e je u trećoj deonici ponovo "dodao gas" i na kraju sigurno slavio - 6:0, 5:7, 6:1.

djokovic i klizan

Protivnik teniskog kralja u narednoj rundi je iskusni Belgijanac Stiv Darsis, koji je iznenadio komšiju iz Luksemburga Žila Milera - 6:4, 6:7 (2:7), 6:3. Najznačajniji trenutak njegove karijere je senzacionalan trijumf u prvoj rundi Vimbldona 2013. godine nad Rafaelom Nadalom - 7:6 (7:4), 7:6 (10:8), 6:4. Tada je Darsis bio tek 135. igrač planete, a sada je 84. Novak je u jedinom prethodnom duelu sa ovim rivalom ubedljivo slavio - 6:4, 6:0, na Mastersu u Rimu davne 2008. godine.

Viktor Troicki ponovo je vodio veliku borbu sa Simoneom Bolelijem i opet je izašao kao pobednik - 7:5, 3:6, 6:4. Ove godine odlični Italijan već je imao duel sa našim asom u četvrtfinalu Sidneja, ali je i tada izvukao "deblji kraj", bilo je 2:1  (6:3, 3:6, 7:5) za Viktora, iako je gubio sa 3:5 u odlučujućem setu.

viks

Protivnik Troickog u trećem kolu je četvrti nosilac Kei Nišikori. Japanac je veoma lako pobedio Mihaila Južnog sa 6:2, 6:1.