Blog

US OPEN 2014: Novi lagan trijumf Serene Viljams,  jubilarna stota titula za braću Brajan

US OPEN 2014: Novi lagan trijumf Serene Viljams, jubilarna stota titula za braću Brajan

U konkurenciji teniserki ništa novo - nastavlja se dominacija Serene Viljams. Ona je, čini se nikad lakše, došla do svoje 18-te Gren slem titule u singlu (isto kao legendarne Martina Navratilova i Kris Evert, više, tj. 22 ima samo Štefi Graf)  i šeste na Otvorenom prvenstvu Amerike - 6:3, 6:3 u finalu protiv Dankinje Karoline Voznijacki. Šest gemova izgubljenih u finalu ujedno je i maksimum koji je prepustila protivnicama na ovogodišnjem US Openu, identičan poraz izvukle su i Kaja Kanepi i Varvara Lepčenko, dok su Jekaterina Makarova, Flavija Peneta, Vanija King i Tejlor Tauzend morale da se zadovolje tek ponekim gemom protiv goropadne Serene. Ruku na srce, ovoga puta je tamnoputa Amerikanka lagano došla do velikog trofeja zahvaljujući ogromnom broju iznenađenja u konkurenciji dama, pošto su gotovo sve teniserke koje bi mogle da ugroze mlađu Vilijamsovu eliminisane u ranoj fazi takmičenja.

U muškom dublu, trijumf braće Brajan, što je njihova jubilarna stota titula na ATP turnirima, od čega je 16 Gren slem turnira i peti trijumf na Otvorenom prvenstvu Amerike. Blizanci su u finalu US Opena pobedili španski par Marsel Granoljers/Mark Lopez sa 2:0 (6:3, 6:4).

brajani

U muškom finalu, umesto reprize finala Vimbldona i još jednog klasika Đoković-Federer, gledaćemo Japanca Keija Nišikorija i Hrvata Marina Čilića. Obojica debituju u finalu nekog od četiri najveća turnira, pa će teniski svet dobiti ove godine i još jednog novog Gren slem šampiona (posle Stanislasa Vavrinke, koji je iznenadio na Australijen Openu). Nišikori je iskoristio pad forme i fokusa kod Novaka posle trijumfa u Londonu i stupanja u bračnu zajednicu i savladao prvog tenisera sveta sa 3:1. Još ubedljiviji bio je Čilić koji švajcarskom veteranu nije prepustio ni set. Hrvat je veoma dobro iskoristio umor Federera, kontrolisao je igru celim tokom meča i na kraju ubedljivo slavio. Federer se inače poprilično naigrao u poslednje vreme i imao odlične rezultate na US Open seriji (finale Mastersa u Kanadi i trijumf u Sinsinatiju), što mu je oduzelo dosta energije, baš kao i maraton protiv Gaela Monfisa, kada je slavio posle preokreta (0:2 do 3:2), uz dve spasene meč lopte u četvrtom setu.
 

Blog Kategorije
Arhiva
Slučajan izbor
ATP/WTA MASTERS INDIJAN VELS: Novak i Nenad pobedili, Jelena i Viktor zaustavljeni ATP MASTERS 1000 TURNIR U MADRIDU: Najveća pobeda Lajovića u karijeri, Delpo pao za plasman u četvrtfinale ROLAN GAROS - OSMI DAN: Ispali svi srpski teniseri sem Novaka, kraj i za Raonića i Nišikorija SUTRA POČINJE OTVORENO PRVENSTVO AMERIKE U TENISU US OPEN 2018: Nezgodan žreb za Novaka, relativno povoljan za ostale srpske predstavnike OTVORENO PRVENSTVO AMERIKE U TENISU US OPEN 2018 - DRUGO KOLO: Nole opet izgubio set, u trećoj rundi još Dušan i Aleksandra OBJAVLJENI REZULTATI GLASANJA ZA NAJBOLJEG IGRAČA REGULARNOG DELA SEZONE NBA LIGE: Um caruje, snaga klade valja - Nikola Jokić MVP TENIS: Krajinović spasao Srbiju, Španija drugoligaš, Troicki pobednik čelindžera u Banjaluci FINALE KUPA SRBIJE ZA ODBOJKAŠE: Zvezda veoma lako do 13. trofeja Kupa OTVORENO PRVENSTVO AUSTRALIJE U TENISU MELBURN 2021 - 4. KOLO: I povređen Đoković bolji od Raonića, Zverev rival u četvrtfinalu LIGA ŠAMPIONA EVROPE U VATERPOLU: Novi podvig Partizana, savladan i mađarski OŠC TEKVONDO - EVROPSKO PRVENSTVO: Srbiji još dve medalje, Mandićevoj srebro, Jovanovu bronza US OPEN 2014: Novak Đoković bolji od Endija Marija za osmo uzastopno polufinale u Njujorku AUSTRALIJEN OPEN 2018 - OSMINA FINALA: Novak poražen od Čunga, novi problemi sa laktom FINALE KOŠARKAŠKE LIGE SRBIJE: Zvezda odbranila titulu, Partizan poražen sa 3:1 u seriji AUSTRALIJEN OPEN POČEO SEČOM FAVORITA KOD DAMA: Viktor rastužio Veselog, Ana šokirana