Blog

ATP/WTA MASTERS U MADRIDU: Novak opet pobedio Miloša, u polufinalu protiv Nišikorija

Novak Đoković plasirao se u polufinale Masters 1000 turnira u Madridu, pošto je još jednom nadigrao Miloša Raonića - 6:3, 6:4.

No1e nije briljirao kao protiv Bautiste Aguta u prethodnoj rundi ili kao u finalu Indijan Velsa sa Milošem, ali je ipak ostvario rutinsku pobedu u dva seta.

Rival našeg asa u borbi za finale Madrida je Japanac Kei Nišikori, koji je bio uspešniji od Australijanca Nika Kirjosa - 6:7 (6:8), 7:6 (7:1), 6:3.
nole madrid forhend iz trka

U prvom setu je Novak prikazao bolju i sigurniju igru, dok se u nastavku malo unervozio i napravio malo više grešaka, uključujući i tri "duple". Samo zato je malo nedostajalo da možda Raonić dogura i do taj-breka, ali se Đoković ipak pribrao u finišu i priveo meč kraju sa 6:3, 6:4.

Uvodna deonica imala je miran tok, Nole je opet vrlo malo grešio i strpljivo je čekao svoju šansu da oduzme servis Milošu. Ta prilika ukazala mu se u šestom gemu, kada je naturalizovani Kanađanin imao mali pad u igri i sa nekoliko neiznuđenih grešaka praktično poklonio brejk svetskom broju jedan. Stečenu prednost teniski kralj je bez problema zadržao do kraja prvog seta, kojeg je posle 37 minuta igre rešio u svoju korist sa 6:3.

nole polufinalista madrida

U nastavku je viđeno mnogo više neiznuđenih grešaka sa obe strane i neuporedivo veći broj brejk lopti. Već u prvom gemu Đoković je oduzeo servis Raoniću, iskoristivši tek četvrtu brejk šansu. Imao je šansu Miloš da se odmah vrati u drugi set, ali je propustio dve prilike na servis Novaka, obe sopstvenim greškama, jednom iz forhenda i jednom iz bekenda.

Velika borba vodila se i u nastavku, brejk šanse su viđane gotovo u svakom gemu, pa je drugi set potrajao čak sat i osam minuta. Najveća uzbuđenja viđena su u samom finišu. Najpre je najbolji teniser sveta propustio meč loptu na servis Raonića kod 5:3. Potom je Nole servirao za pobedu i greškama dao šansu Milošu, ali ovaj opet ne koristi brejk priliku (30:40).

Đoković je uspeo da realizuje četvrtu meč loptu i najzad dođe do važne pobede u meču u kom nije bio na svom najvišem nivou.

Nažalost. Nenad Zimonjić i Aleksandar Peja nisu uspeli da iznenade Žan-Žlijen Rožea i Oriju Tekaua. Srpsko-austrijski tandem poražen je od holandsko-rumunske kombinacije nakon dva taj-breka - 6:7 (5:7), 6:7 (2:7).