Blog

ATP/WTA TURNIRI U ISTANBULU I RABATU: Dušan Lajović i Aleksandra Krunić zaustavljeni

Dušan Lajović nije uspeo da pobedi Ivu Karlovića u drugoj rundi ATP turnira u Istanbulu, iako je ovoga puta imao najviše šansi za tako nešto, jer se igralo na šljaci - 6:7 (11:13), 6:7 (7:9). Srpski reprezentativac tako je zabeležio i peti poraz u isto toliko susreta sa hrvatskim gorostasom (četiri meča igrali su na ATP turu i jedan na čelindžeru, u Bratislavi).

Svetski rekorder po broju nedobranjivih servisa (prošle godine je srušio rekord zemljaka Gorana Ivaniševića koji je iznosio 10.247 asova),u ovom meču nije dozvolio Lajoviću da napravi brejk. Srpski teniser je, doduše, u toku meča uspeo da dođe do dve brejk prilike, ali ih nije iskoristio, dok Karlović nijednom nije ugrozio servis našem igraču.

duci karlovic

U prvom setu viđene su gorepomenute dve brejk šanse, koje Duci nije iskoristio već na samom startu, u drugom gemu meča (vođstvo 15:40).

Prava uzbuđenja viđena su u taj-breku. Prosto je neverovatno da u jednom meču na šljaci čak 23 poena zaredom nijedan od igrača nije popustio kod svog početnog udarca, pa je prvi mini-brejk bio istovremeno i set za "diva sa Šalate" (208cm). Lajović nije uspeo da realizuje tri set lopte, kod 7:6, 9;8 i 11:10, a Karlović je bio uspešan u četvrtom pokušaju.

Još više šansi za pobedu imao je teniser iz Stare Pazove u drugom setu. Posle 12 gemova bez brejka, čak i bez šanse za oduzimanje servisa protivniku, u taj-breku je Hrvat prvi popustio. Dušan je došao do mini-brejka i vođstva od 5:3, a uskoro i do dve vezane set lopte (6:4). Odlučujuća je bila prva, jer je Lajović imao servis, ali je propustio tu ogromnu šansu. Deprimiran, Duci je izgubio i drugi taj-brek, ovoga puta sa 7:9.

Inače, u prvom kolu je Lajović pobedio Argentinca Renca Oliva sa 7:5, 6:4, a meč sa Karlovićem, koji je postavljen za trećeg nosioca, više puta je odlagan zbog kiše u najvećem gradu Turske.

Šteta za Dušana, jer je Ivo, iako mnogo bolje rangiran (31. na ATP listi, naš as je na poziciji 69), u očajnoj formi u 2016, pre svega zbog raznoraznih povreda. Skor Karlovića, pre meča sa Lajovićem, u ovoj godini bio je 0-6.

aleksandra krunic tuguje

Nije imala sreće ni Aleksandra Krunić u Rabatu. Posle velike pobede nad apsolutnim favoritom Jekaterinom Makarovom, Krunićka je u četvrtfinalu poražena od slabije rangirane teniserke, Marine Eraković - 4:6, 4:6.

Naturalizovana Novozelanđanka, poreklom sa naših prostora, povela je u prvom setu sa ubedljviih 0:3 i 1:4, Aleksandra je stigla do poravnanja na 4:4, ali je ipak posustala u finišu uvodne deonice i izgubila je sa 4:6.

U drugom setu, prva je do prednosti brejka stigla srpska teniserka (3:2), ali je već u narednom gemu dozvolila ri-brejk (3:3). Meč je odlučen u maratonskom desetom gemu, kada posle čak 16 odigranih poena i propuštene četiri gem lopte, Krunićeva ipak gubi svoj servis, a time i duel sa Erakovićevom.