Blog

FINALE LIGE EVROPE U FUDBALU: Novi trijumf Sevilje, Liverpul nokautiran u drugih 45 minuta

Fudbaleri Sevilje još jednom su trijumfovali u Ligi Evrope. Španci u finalu bili bolji od Liverpula, posle velikog preokreta u drugom poluvremenu - 3:1 (0:1). Ekipa iz Andaluzije se "specijalizovala" za ovo takmičenje, pošto je slavila treći put zaredom.

Ipak, neće biti produžetka tog niza.

Sledeće godine Sevilja neće braniti titulu, jer se ovim trijumfom plasirala u naredno izdanje Lige šampiona.

Ukupno je Sevilja najuspešniji tim u istoriji Lige Evrope i takmičenja koje mu je prethodilo, Kupa UEFA.

Sa čak pet trofeja u dva perioda vladavine (2014-6, 2006-7), Španci su značajno ispred italijanskog dvojca Juventus-Inter i upravo rivala u ovogodišnjem finalu, Liverpula, koji su po tri puta podizali pobednički pehar.

sevilja liverpul

Poveli su Englezi u 33. minutu lepim golom Danijela Staridža, ali je u nastavku četa Jirgena Klopa doživela pravi potop. Gol Kevina Gameira u 20. sekundi drugog dela igre potpuno je "odsekao noge" ekipi sa "Enfilda". Taj pogodak je prelomio meč, jer je posle sa dva pogotka Koke (u 64. i 70. minutu) nokautirao grogirane "crvene" iz Liverpula i obezbedio novi trofej Lige Evrope za Sevilju.

Verovatno su "redsi" i oštećeni u nekoliko navrata. Arbitri iz Švedske "nisu videli" dva "čista" penala, kada je lopta udarala u ruke igrače Sevilje.

Sudijske greške su, nažalost, deo sporta, pa navijačima Liverpula ostaje samo da jadikuju i proklinju "zlu sudbinu".

slavlje kokea posle gola

Finalni meč je odigran na stadionu "Sent Jakob Park" u Bazelu.

Trijumf Sevilje je naišao i na odobravanje u redovima Partizana. Pobednik Kupa Srbije je trijumfom Španaca izbegao nastup u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.