Blog

FINALNA SERIJA KOŠARKAŠKE LIGE SRBIJE: Zvezda vodi 2:0, Gudurić nokautirao Partizan

Košarkašima Crvene zvezde nedostaje još jedna pobeda nad "večitim rivalom" za odbranu titule prvaka Srbije. "Crveno-beli" su slavili i u drugom meču finalne serije, ovoga puta kao gosti, trojkom Marka Gudurića u poslednjoj sekundi meča - 87:86 (21:25, 16:29, 25:18, 25:14)- Partizan je bio bolji u većem delu meča, ali je sve to "prosuo" u završnici smušenom i plašljivom igrom, očajnički pokušavajući da zadrži prednost, koja je u prvom poluvremenu išla i do 20 poena razlike.

Izabranici Dejana Radonjića sada imaju veliku šansu da maksimalnim rezultatom dobiju finalnu seriju. U prvom duelu su pokazali da imaju mnogo bolji tim od svog rivala u finalu, dok su u drugoj utakmici, pred Partizanovim navijačima, bili mnogo lošiji, ali su ipak slavili, srećnom trojkom Marka Gudurića, od table, sa preko devet metara, u bukvalno poslednjoj sekundi meča. Ipak, ne može se reći da je trijumf Zvezde nazaslužen.

Ekipa koja nije u stanju da sačuva ubedljivu prednost, a to se Partizanu puno puta desilo u toku ove sezone, nikako ne zaslužuje da bude prvak Srbije. Setimo se samo poraza nekadašnjeg prvaka Evrope od Mega Leksa u ABA ligi, kada je ispušteno čak 18 poena viška i to polovinom treće deonice.

"Crno-beli" su u drugom meču finala protiv "večitog rivala" imali čak 17 razlike na poluvremenu, a u nastavku su planirali da umrtve igru i tako sačuvaju prednost, umesto da razmišljaju kako da je uvećaju. Naravno, surova kazna za takav pristup je stigla i sada su šanse ekipe koju predvodi Aleksandar Džikić u domenu teorije.

Najverovatnije će finalna serija biti okončana već sutra, kada je u 21 čas Crvena zvezda ponovo domaćin u trećem susretu. Izabranici Dejana Radonjića teško da će propustiti šansu da dotuku potpuno deprimiranog rivala, koji je u prvom meču serije deklasiran sa 31. poenom razlike, a u drugom ispustio pobedu u poslednjoj sekundi, posle vođstva u gotovo svih 40 minuta. Zaista se čini da je momentum u potpunosti na strani Zvezde, a evroligaš ima i neuporedivo bolji tim, tako da bi zaista bilo pravo sportsko čudo da se ova serija ne okonča sa maksimalnih 3:0 u korist aktuelnog šampiona Srbije i ABA lige.

U seriji za treće mesto u Srbiji, koje donosi plasman u ABA ligu, skor je izjednačen na 1:1. U Železniku je FMP, pred svojim navijačima, uspeo u finišu da dođe do pobede nad Megom od 89:83 (30:19, 21:30, 14:17, 24:17).

Treći meč ove serije opet se igra u Sremu, prekosutra u 19 časova.