Blog

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE: Srbija slavila u Češkoj

Rukometašice Srbije veoma su blizu plasmana na naredno Evropsko prvenstvo. Naša selekcija slavila je na gostovanju u Češkoj sa 30:25 (17:15) u trećem kolu kvalifikacione grupe 2.

Posle tri kola Srbija ima maksimalan učinak, pa je našoj reprezentaciji dovoljna pobeda u narednom meču da i matematički osigura učešće na narednom šampionatu "Starog kontinenta".

Naredni duel igramo protiv istog rivala, Češke, koju smo prilično lako nadigrali u Žlinu. I pored poraza, Čehinje su drugoplasirane u našoj grupi 2, u kojoj su još selekcije Italije i Ukrajine, koje su bez bodova.

Meč se igra u Kraljevu, u nedelju, 13. marta, sa početkom od 18 časova.

rukometasice srbije u ceskoj

Posle ostavke Saša Boškovića, nakon debakla u Danskoj, V.D. selektora srpskog nacionalnog tima je nekadašanji proslavljeni golman, Dragica Đurić.

Iako Đurićeva nije gotovo ništa menjala u sastavu tima (nisu pozvane četiri naše najpoznatije rukometašice koje su bile u sukobu sa bivšim selektorom), ako ništa drugo, promena na klupi je dolovala kao pozitivna šok-terapija za naše igračice.

Gotovo od samog starta utakmice u Žlinu, Srpkinje su imale inicijativu. Jedino vođstvo Čehinje su imale u 11. minutu (5:4), ali je ubrzo rezultat preokrenut u našu korist i vođstvo su naše rukometašice zadržale do kraja susreta.

Najefikasnija u našem timu bila je Katarina Krpež Šlezak sa osam pogodaka. Ona je, da podsetimo, bila i naša ubedljivo najbolja rukometašica na šampionatu u Danskoj. Uspešne u fazi napada bile su i pivotmen Slađana Pop Lazić, kao i Živković sa po šest golova. Odličnu partiju pružila je i golman Marija Čolić. Srbija je u 45. minutu došla do kapitalne prednosti od pet golova viška (24:19), a najviša prednost je iznosila šest razlike (28:22) u 52. minutu. selektor dragica djuric

Posle meča, V.D. selektora reprezentacije Srbije, Dragica Đurić, je izjavila:

-Veoma sam srećna što smo pobedile na gostovanju u Češkoj. Čestitam igračicama. Ponosna sam na njih zbog prikazane fanatične borbenosti u odbrani, zbog novih principa u defanzivi koje smo primenili. Bilo je i grešaka, ali će ih biti sve manje u budućnosti, kada se još malo uigramo.

Kapiten Katarina Krpež Šlezak je dodala:

-Ovom pobedom smo se približile plasmanu u Švedsku, a pobedom u Kraljevu ćemo obezbediti i prvo mesto u grupi. Zadovoljna sam načinom igre i samim pristupom utakmici, kao i borbenošću igračica.

Srbija posle tri kola ima 6 bodova, Češka 4, a Ukrajina i Italija su bez poena, doduše, uz meč manje.

Realno, naša selekcija je imala i dosta sreće prilikom žrebanja protivnika, pošto je možda i u najslabijoj od sedam kvalifikacionih grupa za učešće na Evropskom prvenstvu u Švedskoj, koje se igra naredne godine.