Blog

KVALIFIKACIJE ZA SVETSKO PRVENSTVO U FUTSALU: Nezaslužen poraz Srbije od Portugalije

Futsal reprezentacija Srbije nije imala sreće u prvom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kolumbiji. Naši majstori "malog fudbala" nezasluženo su poraženi u "Areni" od Portugalije - 1:2 (0:2), iako su bili bolji u većem delu meča i propustili desetak izglednih šansi za postizanje gola.

Iako ništa nije gotovo, jer predstoji revanš meč u Lisabonu, svakako da su Portugalci bliži cilju, odlasku na najveću smotru futsala u Južnu Ameriku. Međutim, kao što je rekao naš kapiten Marko Perić, "ako ponovimo igru kao u Beogradu, onda je sve moguće; pa čak i da se ne kvalifikujemo, bili bismo zadovoljni, u slučaju da odigramo dobro kao u prvom duelu".

kombank arena

Fantastično su izabranici Ace Kovačevića započeli duel, ređale su se prilike ispred gola Portugalije. Samo je tragičar meča, Slobodan Rajčević, bio 4-5 puta u gotovo stotopostotnim šansama, sam ispred golmana, ali nije imao dovoljno sreće ni koncentracije da realizuje nijednu od tih situacija. Jednom je praktično savladao golmana gostiju Uga, ali je lopta prošla tik pored stative. Jednostavno, u sportu ima dana kada ne ide, a takav dan je bio juče za Rajčevića, koji je igrao dobro, otvarao se, utrčavao, stalno bio u šansi, ali nije mogao da pogodi mrežu.

Posle sijaset promašenih prilika, po običaju, usledila je kazna. U finišu prvog poluvremena Portugalci su sa dva majstoska gola stekli veliku prednost. Prvi je pao posle odlične kontre, nakon greške naših na sredini terena. Čak trojica igrača gostiju našla su se u blizini našeg gola i lako su izigrali srpsku odbranu. Žoao Matoš je pogodio sa svega pola metra, podmetnuvši nogu na mlak šut svog saigrača koji je išao pored gola, a ispao dobra asistencija.

kardinal

Drugi gol fudbalera sa Iberijskog poluostrva je već bio pravo remek-delo. Kardinal je lepo prošao i topovskim šutem pod prečku efektno savladao nemoćnog Aksentijevića. Inače, naš čuvar mreže je, po običaju, bio jedan od najboljih u srpskom timu.

Nadu da se u revanšu, koji se igra 12. aprila u Portugalu, može nešto učiniti, vratio je naš kapiten Marko Perić u drugom poluvremenu. U 26. minutu naš futsal as postigao je velemajstorski pogodak u stilu Zinedina Zidana. Roling-driblingom unazad Perić je poslao "po burek" dvojicu Portugalaca i topovskim šutem po sredini "probušio" golmana Uga, kome je lopta prošla kroz noge.

I pored poraza naš nacionalni futsal tim je ostavio odličan utisak i opravdao još jednu dobru posetu ljubitelja "malog fudbala" u Beogradu. Sa 6.602 gledalaca oboren je apsolutni rekord posete u nekom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

prvi mecevi kvalifikacija

I drugi slabije rangirani timovi su uglavnom poraženi kod kuće u prvim mečevima. Jedinu senzaciju videli smo u Sloveniji, gde je poražen evropski šampion Španija sa 1:0.