Blog

POČELO SVETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU ZA DAME U DANSKOJ: Remi Srbije i Crne Gore

Rukometašice Srbije uspešno su startovale na Svetskom prvenstvu za dame u Danskoj. U prvom kolu srpska selekcija odigrala je nerešeno protiv objektivno mnogo kvalitetnije Crne Gore - 28:28 (12:14). Izabranice Saše Boškovića gubile su većim delom meča, sedam minuta pre kraj duela imale su zaostatak od tri gola (23:26), a u samom finišu (58. minut) od dva (26:28), ali su velikom borbenošću nekako "iščupale" bod.

srbija rukometasice

Srbija je dobro započela uvodni susret na šampionatu, vodila sa 3:0 u trećem i 10:7 u 14. minutu. Tada sledi veliki preokret Crne Gore, koja postiže devet pogodaka, a prima samo četiri i na veliki odmor odlazi se pri rezultatu 14:16. Crnogorke je predvodila Katarina Bulatović, koja je u prvom delu igre postigla čak šest golova.

Početkom drugog dela igre Srbija stiže do egala (16:16), a zatim Crna Gora vodi sve do 59. minuta kada Katarina Krpež Sležak uspeva da izjednači rezultat na 28:28, što je bio i konačan rezultat meča. Najveću prednost imala su Crnogorke u 45. minutu, kada su imale četiri pogotka više na svom kontu (20:24).

Sve u svemu, veoma borben, povremeno i grub meč. Obe ekipe nisu pružile svoju najbolju igru, a to se pogotovo odnosi na odbranu. U srpskoj reprezentaciji učinak golmana je bio gotovo zanemarljiv, od 31 šuta ka mreži uspele su da zaustave samo tri, a samo za nijansu bolje bile su čuvarke crnogorske mreže, sa osam odbrana od 42 pokušaja.

Da podsetimo, srpske reprezentativke su aktuelne vicešampionke planete (2013. Beograd). Međutim, zbog svađe sa selektorom Boškovićem, četiri  naše nabolje rukometašice (Andrea Lekić, Sanja Damnjanović, Dragana Cvijić i Katarina Tomašević) ne nastupaju više za srpski nacionalni tim, pa je stoga remi sa aktuelnim olimpijskim vicešampionkama (London 2012) veliki uspeh.

srebro beograd

U timu Srbije najefikasnije su bile Jelena Živković i Katarina Krpež Šlezak sa po šest pogodaka, dobar učinak imala je i pivot Tamara Georgijev sa četiri gola, bez promašaja. Kod Crnogorki, Bulatovićka je završila meč sa osam pogodaka, Jovanka Radičević je postigla gol manje, a Marija Jovanović šest puta je bila precizna.

Naredni meč Srbija igra sa Mađarskom, koja je u uvodnom meču imala lak posao protiv Tunisa (39:20).

U našoj grupi A favorit je domaćin Danska, koja je u prvoj rundi nadigrala Japan sa 30:21.

Dankinje igraju u drugom kolu protiv Tunisa, a Crnogorke odmeravaju snage sa Japanom,