Blog

ZAVRŠEN ATP/WTA MASTERS U RIMU: Novak poražen od Marija, Serena bolja od Medison Kiz

ZAVRŠEN ATP/WTA MASTERS U RIMU: Novak poražen od Marija, Serena bolja od Medison Kiz

Novak Đoković nije uspeo da odbrani titulu u Rimu, pošto je u finalu izgubio od Škota Endija Marija sa 3:6, 3:6. Naš as je bio vidno iscrpljen i nervozan i nije uspeo da pruži svoj maksimum, pa je Britanac sigurnom igrom prilično lako došao do pobede i prekida crne serije u duelima sa Novakom. Teški mečevi sa Roberom, Belučijem, Nadalom i Nišikorijem ostavili su traga, pa je u finalu Nole bio bleda senka prethodnih nastupa u 2016. godini. Na driugoj strani, odmorni Endi, koji se nije pošteno ni oznojio na putu do finala, pružio je zaista odličnu igru i potpuno zasluženo slavio.

Đoković je tako, na neki način, častio velikog rivala, sa kojim vodi borbe još od pionirskih dana, za njegov 29. rođendan.

Sve se bilo urotilo protiv srpskog tenisera da izgubi ovaj duel: umor, povreda skočnog zgloba, jaka kiša, klizav teren i tvrdoglavi sudija Štajner iz Argentine. Glavni arbitar nijednom nije ni pomislio da prekine meč, iako mu je svetski broj jedan više puta skretao pažnju da postoji velika opasnost od ozbiljnih povreda. Po ko zna koji put se pokazalo da svetski broj jedan nema adekvatan tretman ni kod sudija, baš kao ni kod navijača širom planete (izuzimajući Kinu i možda baš Rim). Da su Federer ili Nadal tražili prekid duela zbog vremenskih prilika sigurno je da bi takvi zahtevi bili uslišeni. Ali...

nole i endi finale rima

Veoma loše je Đoković odigrao uvodni set. Nizao je grešku za greškom, baš kao i u mečevima sa  Roberom, Belučijem i Nišikorijem i prilično lako izgubio taj igre sa 3:6, bez prave borbe. Presudio je samo jedan brejk.

Nešto malo je naš as podigrao igru u nastavku. Imao je u dva gema zaredom brejk šansu na servis Marija, ali kada te prilike nije iskoristio, usledila je kazna. Škot je oduzeo servis Noletu, a u poslednjem gemu meča napravio je i novi brejk i došao do velikog slavlja.

Najbolji sportista sveta nema za čim da žali. I pored loše igre u Rimu tokom cele nedelje, Đoković je uspeo da dođe do svog 42. finala na turnirima Masters 1000 serije, doduše ne i do jubilarnog 30. trofeja. No1e je igrao otprilike kao na turnirima u Kanadi i Sinsinatiju prošle godine, sa 30-40% mogućnosti, pa je bilo zaista nerealno da, u takvom izdanju, pobedi drugog tenisera planete. Dobro je da se naš as provukao "kroz iglene uši" u prethodnim rundama i odbranio veći deo poena u Rimu, koji mu ove godine, zbog umora, povrede i vremenskih (ne)prilika apsolutno nije odgovarao.

serenita

Kod dama, teniska kraljica Serena Vilijams najzad se vratila na pobednički kolosek.

Posle nešto slabijih rezultata ove godine, Serena je došla do prve velike titule u 2016, savladavši zemljakinju i potencijalnu naslednicu na teniskom tronu, Medison Kiz, sa 2:0 u setovima - 7:6 (7:5), 6:3.

Blog Kategorije
Arhiva
Slučajan izbor
ZAVRŠEN AUSTRALIJEN OPEN: Novak Đoković ispisao istoriju tenisa, peta titula u Melburnu EVROPSKO PRVENSTVO U KOŠARCI: Srbija bolja od Češke, rival u polufinalu Litvanija ZAVRŠEN ROLAN GAROS: Novak zastao na poslednjoj prepreci, Sten Vavrinka čvrst kao stena ROLAN GAROS - ČETVRTO KOLO: Novak bolji od Ramosa, protivnik u četvrtfinalu Dominik Tim OTVORENO PRVENSTVO FRANCUSKE U TENISU ROLAN GAROS 2019 - PRVO KOLO: Novak veoma siguran na startu, uspešni i ostali srpski predstavnici LIGA EVROPE U FUDBALU - ŠESNAESTINA FINALA: Remiji Partizana i Zvezde u Beogradu ŽREB GRUPA ZA FUDBALSKI MUNDIJAL U RUSIJI 2018: Rivali Srbije Brazil, Švajcarska i Kostarika SLOVENAC NOVI SVETSKI REKORDER U SKI SKOKOVIMA: Peter Prevc leteo 250 metara OTVORENO PRVENSTVO AMERIKE U TENISU US OPEN 2018 - DRUGO KOLO: Nole opet izgubio set, u trećoj rundi još Dušan i Aleksandra BARAŽ ZA EVROPSKO FUDBALSKO PRVENSTVO MLADIH REPREZENTACIJA: Srbija pobedila Norvešku ZAVRŠEN FAJNAL-FOR KOŠARKAŠKE EVROLIGE 2018 U BEOGRADU: Real šampion, Žalgiris treći, Dončiću sve počasti SUTRA POČINJE OTVORENO PRVENSTVO AMERIKE U TENISU US OPEN 2019: Ponovo težak žreb za Novaka, Medvedev i Federer na putu do finala US OPEN - SEDMI DAN: Đoković izgubio set, Nenad, Jelena i Aleksandra poraženi u igri parova PRVA FAZA KOŠARKAŠKE EVROLIGE - DEVETO KOLO: Zvezda nastavlja seriju poraza, navijači gube strpljenje VIMBLDON - ČETVRTI DAN: Užasan dan za naše tenisere, ispali Viktor, Jelena i Aleksandra