Blog

SVETSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE U NEMAČKOJ 2017: Novi remi Srbije, Holanđanke se provukle

Srpske rukometašice propustile su veliku šansu da bace na kolena aktuelne svetske i evropske vicešampionke, Holanđanke.

Vodila je naša reprezentacija u većem delu meča, pet minuta pre kraja meča imale su Srpkinje tri gola prednosti (27:24), ali nisu izdržale.

Do kraja naše nisu uspele da postignu nijedan pogodak, pa je par sekundi pre kraja protivnički tim stigao do remija - 27:27 (15:15).

Velika šteta, jer je veliki rival bio potpuno nadigran, ali to je sport, protiv Nemica smo srećno došli do boda, a protiv "lala" nas je Fortuna potpuno napustila.

Koliko smo bili bolji u ovom meču, najbolje pokazuje slavlje Holanđanki posle meča, radovale su se kao da su osvojile zlatnu medalju.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, ekipe su se smenjivale u vođstvo, a na veliki odmor otišlo se takođe sa nerešenim rezultatom 15:15. Vodila je Srbija sa 3:1 i 7:5, a Holandija 3:4, 11:12 i 12:14 par minuta pre odlaska na veliki odmor. Na kraju egal, najviše zahvaljujući neverovatno raspoloženoj Marini Dmitrović, koja je čak sedam od svojih ukupno devet pogodaka postigla u prvih 30 minuta.

Drugo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji najbolje igračice na meču, našeg golmana Marije Čolić. Srpska čuvarka mreže je naprosto začarala svoj gol, Holanđanke su bile nemoćne bilo da su napadale sa beka, krila, pivota, a jedine golove postizale su posle prestrogih isključenja naših igračica ili sa linije od sedam metara. Očajne švedske sudije propisno su nas oštetile u ovom duelu, kriterijum Skandinavaca bio je potpuno neobjektivan i naklonjen komšijama iz "niske zemlje".

Zabeležila je Čolićka neverovatnih 19 odbrana, performans dostojan nekog velikog finala, bilo je tu i par odbranjenih zicera. I pored veličanstvenih odbrana našeg golmana i dobr igre u velikom delu meča, opet su naše posustale u finišu iproćerdale veliko vođstvo i pobedu. Nije bilo raspoložene igračice u napadu, posustale su i Dmitrović i Katarina Krpež Šlezak, a Sanja Damnjanović i Andrea Lekić, koja je debitovala na ovom šampionatu iako još nije potpuno oporavljena, nisu u takvoj formi da bi mogle da reše utakmicu.

Rezultati mečeva četvrtog kola grupe D: SRBIJA- Holandija 27:27, Nemačka - Kina 24:9, Južna Koreja - Kamerun 33:21.

Tabela grupe D nakon četiri odigrane runde:

Nemačka 7, SRBIJA 6 (126:93 gol razlika), Južna Koreja 6 (106:85), Holandija 5, Kamerun 0, Kina 0 bodova.

U poslednjem, petom kolu u petak igraju Kamerun - Kina (14h), zatim Nemačka - Holandija (18h) i u večernjem terminu od 20,30 časova Srbija i Južna Koreja.

Izabranice Ljubomira Obradovića mogu da budu i prve i četvrte u grupi. Pobeda nad najboljom azijskom selekcijom najverovatnije vodi do prvog mesta, jer deluje da Holanđanke dižu formu i da kogu da pobede Nemice.

Koreanke smo pobedili na Svetskom prvenstvu 2013 (28:27), a poslednji meč igrali smo 2015 i ubedljivo smo poraženi (22:31), no, to je bila prijateljska utakmica. Takođe, naš nacionalni tim sada deluje daleko ozbiljnije nego nekoliko prethodnih sezona.

Remi sa Korejom vodi nas takođe najverovatnije na prvo mesto u grupi, jer imamo istu gol razliku kao Nemačka, a nadamo se minimalnom trijumfu Holandije. Ako "lale" slave sa četiri ili više golova razlike protiv domaćina, što je manje realno, one bi bile prve, mi drugi, a Nemice tek treće.

Poraz od korejske reprezentacije najverovatnije bi bio jako nepovoljan za Srbiju i sve dobre igre našeg nacionalnog tima u dosadašnjem toku šampionata mogle bi da padnu u vodu.

Bili bismo treći ako Nemice slave protiv Holandije ili u slučaju remija, a čak četvrti ako "lale" budu bolje od domaće selekcije u meču poslednje runde.