Blog

VIMBLDON - TREĆI DAN: Maksimalna pobeda Novaka nad Manarinom, uz minimalan napor

Novak Đoković prvi je od svih tenisera izborio plasman u treću rundu Vimbldona. Naš as odigrao je prilično loše protiv Adrijana Manarina, ali je, i pored toga, zabeležio novi maksimalan trijumf - 6:4, 6:3, 7:6 (7:5).

Francuz se pokazao kao dobar sparing-partner, jer je ponovo bilo očigledno da najbolji teniser planete dosta eksperimentiše u igri i tako se priprema za predstojeće ozbiljnije izazove u Londonu.

Uspavano je Novak počeo meč i već u prvom gemu dozvolio rivalu dve brejk lopte, ali Manarino nije uspeo da iskoristi tu šansu. Naravno, više mu se takva prilika nije ukazala u uvodnoj deonici. U četvrtom gemu No1e je propustio jednu šansu za oduzimanje servisa rivalu, ali zato nije u desetom gemu, kada je već prvu set loptu konvertovao za 6:4 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Posle tako izgubljenog prvog seta, u kom je, ruku na srce, Francuz bio potpuno ravnopravan sa teniskim kraljem, Adrijan je psihički pao i odmah dozvolio Đokoviću da stekne prednost brejka i povede sa 3:0 u drugom setu. Rutinskom igrom najbolji sportista Srbije svih vremena, sačuvao je tu rano stečenu prednost i ekspresno došao do 2:0 u setovima (6:3).

Naš as je u drugom setu bio izuzetno siguran kada je imao prednost početnog udarca, pa Manarino nije mogao nida pomosli na brejk. Francuz je na servis Đokovića u pet gemova uzeo samo četiri poena.

Ubedljivo najlošiju igru pružio je naš as u trećem setu, naređao je gomilu duplih (čak pet, ukupno neverovatnih osam u meču), pa je umalo "od gotovog napravio veresiju", slično kao u drugom setu meča prve runde protiv Džejmsa Vorda. Posle vođstva Novaka od 5:3 činilo se da je kraj meča blizu, ali se Đoković unervozio u želji da što pre završi meč, pa je sa dve dvostruke servis greške u desetom gemu, u kom je servirao za pobedu, prosto poklonio povratak u meč protivniku. Manarino je dogurao do taj-breka, a tu je viđena dosta velika borba, jedini mini-brejk u prvih devet poena napravio je svetski broj jedan, stigao do dve vezane meč lopte (6:4), a onda se malčice poigrao sa živcima svojih navijača. Prvu šansu za trijumf Nole nije iskoristio na svoj servis, ali zato jeste drugu na servis Francuza - 7:5 u taj-breku i 3:0 u setovima.

Protivnik u trećoj rundi je američki "bombarder" Sem Kveri, 28. nosilac. Amerikanac je veoma lako savladao Brazilca Tomaža Belučija u drugom kolu - 6:4, 6:3, 6:2. Zato se protiv Čeha Lukaša Rosola u prvoj rundi propisno namučio i slavio nakon preokreta i pravog maratona u pet setova - 6:7, 6:7, 6:4, 6:2, 14:12.

Đoković i Kveri su se često susretali na ATP turu. Skor je 8-1 u korist najboljeg igrača sveta, a Amerikanac je jedini trijumf zabeležio u dvoranskim uslovima, u Parizu, kada je posle "krompira" u prvom setu uspeo da iznenadi umornog Novaka i slavi sa 2:1 u setovima (0:6, 7:6, 6:4). Sem ta dva seta koja je dobio u "gradu svetlosti", u ostalih osam duela Kveri je uspeo da uzme još samo dva seta Đokoviću, a ukupno je izgubio 21 set od Noleta.