Blog

ATP MASTERS 500 DUBAI: Rutinska pobeda Novaka Đokovića protiv Vašeka Pospišila na startu

Novak Đoković nastavio je pobednički niz sa Australijen Opena. Svetski broj jedan ostvario je rutinsku pobedu na startu turnira Masters 500 serije u Dubaiju - 6:4, 6:4 protiv kanadskog tenisera češkog porekla Vašeka Pospišila. To je osma pobeda u nizu našeg asa (ukupno 10-1 u 2015), a treća nad Pospišilom u isto toliko duela (Nole je bio bolji i u polufinalnom Dejvis kup meču 2013. godine - 3:0 i u Pekingu prošle godine, takođe bez izgubljenog seta - 2:0).

nole rutinski protiv pospisila

Novak je igrao tačno onoliko koliko mu je bilo potrebno za trijumf u dva seta. Jedinu krizu imao je sredinom drugog seta, kada je prvo ispustio brejk prednosti koji je stekao na startu, a zatim dozvolio protivniku povede sa 3:2 i da i u narednom gemu stigne do nove dve prilike za oduzimanje servisa (15:40). Đoković, uvidevši da je "vrag odneo šalu", tada serijom fenomenalnih servisa (2 asa) preokreće rezultat u svoju korist i stiže do poravnanja u gemovima - 3:3. U narednom servis gemu Pospišila, teniski kralj iskusno koristi psihološki pad protivnika usled propuštene šanse i od 40:15 za kanadskog tenisera uspeva da načini još jedan mini-preokret i stigne do brejka prednosti.

Tu prednost No1e čuva do kraja meča i bez problema prolazi u narednu rundu. Tu ga čeka još jedna "stara mušterija", Rus sa kazahstanskim pasošem Andrej Golubjev, protiv koga u tri dosadašnja duela naš as nije izgubio ni set, a dva puta je "počastio" protivnika "krompirom".