Blog

ATP/WTA KI BISKEJN: Novak prilično lako pobedio Džona Iznera, u finalu protiv Endija Marija

Novaku Đokoviću ostala je još samo jedna prepreka na putu do odbrane titule na turniru Masters 1000 serije u Majamiju. Najbolji teniser sveta nije imao naročito težak posao u polufinalu, savladao je domaćeg tenisera Džona Iznera u dva seta - 7:6 (7:3), 6:2. Rezultatski sličan meč kao prethodni duel ove dvojice, nedavno u Indijen Velsu (6:4, 7:6), međutim, čini se da je No1e u Ki Biskejnu sa znatno manje napora stigao do trijumfa.

nole i izner

Prvi set je prošao bez brejka, a jedinu priliku imao je Novak kod 6:5, što je ujedno bila i prva set lopta. Iako je nije realizovao, Đoković je sa više samopouzdanja ušao u odlučujući trinaesti gem i vrlo brzo stekao prednost mini-brejka (4:1). Sigurnom igrom naš as je stigao do nove tri set lopte (6:3) i lako priveo set kraju.

U nastavku, Izner nije uspeo da pruži ozbiljniji otpor teniskom kralju, koji je sa dva brejka veoma ubedljivo rešio set u svoju korist (6:2). Osim sigurne igre Đokovića, nema sumnje da je na ovakav ishod meča uticao i umor Amerikanca, koji je prethodno uspeo da nadigra tri top-ten igrača - Grigora Dimitrova, Miloša Raonića i Keija Nišikorija i za podvig protiv prvog tenisera planete nije imao dovoljno snage.

nole se brani od iznerovog topovskog servisa

Novakov protivnik u finalu je Britanac Endi Mari. Škot je takođe u dva seta dobio polufinalni duel sa Tomašom Berdihom - 6:4, 6:4.