Blog

KVALIFIKACIJE ZA SVETSKO PRVENSTVU U FUDBALU U RUSIJI: Srbija lako protiv autsajdera Moldavije

Fudbalska reprezentacija Srbije najzad je odigrala koliko-toliko ozbiljno i bez problema savladala najslabiju selekciju u našoj grupi, Moldaviju, sa 3:0 (2:0) u Kišinjevu. Posle mnogobrojnih kikseva u poslednjoj deceniji protiv totalnih fudbalskih anonimusa i analfabeta, došli smo u situaciju da strepimo čak i protiv takvih "velesila" kakva je Moldavija.

Ipak, izabranici Slavoljuba Muslina ovoga puta nisu dozvolili da im se ponove neprijatna iskustva iz prošlosti protiv Estonije, Makedonije, Azerbejdžana i sličnih nižerazrednih reprezenztacija koje su nam "uzele meru".

Prvih dvadesetak minuta nije nagoveštavalo ovakav epilog meča. Opet je Srbija delovala smušeno i nepovezano na početku meča. Ipak, na našu sreću, Moldavci su se fudbalski "samoubili". Posle velikog kiksa domaćina, u 19. minutu, Dušan Tadić je uspešno asistirao Filipu Kostiću, kome nije bilo teško da savlada moldavskog golmana i donese prednost Srbiji.

Posle vođstva, sve je bilo daleko lakše za naš nacionalni tim. Moldavci su delovali kao "muve bez glave", a srpska A selekcija je iskusno preuzela sve konce igre u svoje ruke i sa još dva pogotka zapečatila sudbinu domaćina, koji je već posle dva kola "fenjeraš" grupe D, bez bodova i sa ponižavajućom gol-razlikom 0:7.

Drugi pogodak za Srbiju postigao je glavom kapiten Branislav Ivanović u 37. minutu, takođe posle centaršuta Tadića. Imala je naša najbolja selekcija još nekoliko prilika, ali se na veliki odmor otišlo sa dva gola prednosti.

Najbolji pojedinac meča, Dušan Tadić, dobru partiju "overio" je i golom u 59. minutu, nakon dodavanja Aleksandra Kataija. Posle vođstva od 3:0 naši fudbaleri se nisu opustili, ali do kraja meča nisu uspeli da još koji put zatresu mrežu moldavskog čuvara mreže i tako poprave gol-diferenciju.

Posle dva kola naša reprezentacija je na drugom mestu u grupi, ali to ne znači ništa jer čak četiri ekipe imaju isti broj bodova,

Naredni meč naša reprezentacija igra u nedelju, u Beogradu. Protivnik je jedan od favorita grupe, Austrija i taj duel će svakako dati pravu sliku vrednosti naše selekcije. U slučaju pobede, možemo se nadati borbi za odlazak na Svetsko prvenstvo u Rusiji, a ako dozvolimo novi kiks kod kuće, jasno je da nemamo velike šanse da uspešno okončamo ove kvalifikacije.