Blog

Finale fudbalske Lige šampiona Evrope: Real uz naklonost Fortune do desete krune

Real Madrid osvojio je jubilarnu desetu titulu klupskog šampiona Evrope u fudbalu, pošto je na volšeban način i uz veliku naklonost boginje sreće Fortune izbegao poraz u finalu od gradskog rivala Atletika nakon regularnih 90 minuta, izjednačivši na 1:1 pogotkom Serhija Ramosa svega par sekundi pre isteka sudijske nadoknade vremena. Deprimirani "crveno-beli" nisu uspeli da se oporave od šoka i nakon produžetaka ubedljivo su poraženi sa 4:1.

gol atletika protiv reala

Poveo je Atletiko u 36. minutu pogotkom Urugvajca Dijega Godina, ali je trenutak dekoncentracije fudbalera novog šampiona Španije omogućio "kraljevskom klubu" izjednačenje u 93. minutu, a u produžetku su Geret Bejl, Kristijano Ronaldo i Rafael Varan iskoristili stanje šoka u kom su se našli izabranici Dijega Simeonea i sa tri gola dotukli grogiranog rivala.